Návody

JAK NALEPIT SAMOLEPKU NA AUTO NEBO JINÝ HLADKÝ POVRCH

Samolepky jsou vyráběny z kvalitních vinylových fólií s garantovanou životností 4 roky. V případě zájmu se lze domluvit i na litých fóliích o životnosti 7 let, jsou také pružnější a lépe se přizpůsobují nerovnostem a prolisům.

Samolepky je vhodné lepit na hladké nebo jen mírně porézní povrchy. Teplotu pro lepení doporučuji nad +10°C, ideální teplota je mezi 15 a 25°C. Pozor – pokud lepíte na auto na přímém slunci, teplota vzduchu může být ideální, ale kapota může být rozpálená. Při vysokých teplotách samolepka ztrácí svoji pevnost, bude se natahovat a deformovat. Pokud je naopak příliš chladno, samolepka nepřilne k podkladu.  Dlouhá životnost samolepky závisí na správném nalepení. 

1. Nejprve důkladně očistěte a odmastěte povrch např. technickým lihem či vodou s přídavkem saponátu (např. jaru).

2. Lepení za sucha doporučuji pouze u samolepek malých rozměrů. Pokud je samolepka zkroucená, nechte ji vyrovnat. Stěrkou (poslouží např. i stará bankovní karta) přihlaďtě samolepku pro lepší spojení s přenosovou fólií. Stáhněte zadní voskový papír tak, aby grafika zůstala na průhledné přenosové fólii. Při odnímání papír držte co nejníže u podkladu. Pokud grafika zůstává na papíru, vraťte se, přitlačte jej a poté pokračujte ve stahování.

jak nalepit samolepku

3. Vyměřte umístění samolepky a nejprve přichyťte jen malou část přenosové fólie. Poté stěrkou postupně přihlazujte, vyhnete se tak vzniku bublinek. Po důkladném přihlazení opatrně odstraňte průhlednou přenosovou fólii, postupujte ideálně stejným způsobem jako při odstraňování papíru. Pokud Vám i tak nějaké bublinky vznikly, zkuste je vytlačit stěrkou nebo propíchnout špendlíkem.

lepení samolepky
návod lepení samolepky

4. Nakonec grafiku ještě přihlaďte přes bílý voskový papír. Alespoň 2 týdny vynechte myčku, po této době je možné s autem absolvovat běžné mycí programy. Na umývání vozu však v místě polepu nepoužívejte WAPku!

lepení samolepky
lepení samolepky